Ohlédnutí za rokem 2012

 

DSCN1120

 

  Tak ten loňský rok nějak moc rychle utekl. Snad zbyde trošku času na malé ohlédnutí jaký byl a co nám přinesl. S výstavami to moc slavné nebylo, zdravotní stav nám  nedovolil jezdit tak, jak jsme byli zvyklí, téměř každý týden, po Čechách i po zahraničí, ale doma jsme také zůstat nechtěli. A tak jsme volili výstavy, které nebyly tolik náročné. O to příjemnější bylo, že jsme si přivezli řadu pohárů, se kterými jsme vlastně ani nepočítali. Protože Cenn potřeboval ocenění z mezinárodní výstavy, aby mohl soutěžit o titul Český veteránšampion, vyrazili jsme 1.dubna na mezinárosní výstavu v Českých Budějovicích. A aby mu nebylo samotnému smutno, vzali jsme také Granadu. Jela jsem se synem, manžel se zotavoval z pobytu v nemocnici. Počasí bylo víc jak nevlídné, zima, déšť, byli jsme sice pod střechou  ale stejně tam táhlo. Nálada tedy nic moc. Ale Ceneček se vyznamenal, šlapal jako za mlada a získal titul BOV (nejlepší veterán). Paní rozhodčí Mgr. Ovesná nás přemluvila, abychom se zúčastnili závěrečných soutěží. Pak šla Granada a skončila s V 2 res. CAC. To byl slušný úspěch. Přesto bych byla raději jela domů, ale pak jsme přece jen zůstali na závěr. Málem jsem s Cennem nenastoupila, přeslechla jsem, že volají veterány. A tak jsem vklusala do kruhu jako poslední, ani jsem se nestačila rozhlédnout a už jsme byli v užším výběru a pak následovalo druhé místo a veliký pohár. Vzpamatovala jsem se až doma.

DSC_0224 MVP CB

Další výstava, které jsme se zúčastnili,  byla Klubová výstava KCHBaPF 3.6. na Kladně. Opět ve složení Granada a Cenn,  Cenn opět nezklamal a získal BOV a Granada V 1 CAC. Výstava byla pěkná, pohodová, i počasí na nás bylo vlídné, začalo pršet až když výstava skončila a to už nám nevadilo.

Celé léto si psi i my užívali pohody a volnosti, až v září jsme si střihli hned dvě výstavy za sebou, Karlovy Vary a Týn nad Vltavou. Obě dvě výstavy jsou pěkné, v krásném prostředí. Do Karlových Varů jezdíme pravidelně již po několik let, jen nějak ubylo vystavovatelů. Jeli jsme ve složení Emirate, Granada a Cenn a opět jsme byli úspěšní. Cenn V 1, VT, Granada V 1, VT a Emirate V 1, VT, KV.

DSCN1078 KV_ Tyn n.Vlt.

_

Hned další týden 9.září nás čekala výstava v  Týně nad Vltavou. Výstava je v krásném prostředí ale venku, takže na počasí závislá. Mezi vystavovateli získává stále na větší oblibě, byl to již 3. ročník. Je výborně zabezpečená a když vyjde počasí jako se nám už podvakrát poštěstilo, je to krásný zážitek. A opět nečekané úspěchy. Cenn V1,VT,Granada V1, VT, KV, Emirate V1, VT. A opět nás čekaly závěrečné soutěže, tentokrát Cenna i Granadu. Soutěže probíhaly v nově postavené hale. A Cenn opět zazářil a vybojoval 2.místo, krásný pohár a pytel krmení. Granada se moc neukázala, ale ostudu také neudělala, dostala se alespoň do užšího výběru, moc chodit se jí nechtělo. A tak jsme jeli domů víc jak spokojeni. To už měl Cenn splněny podmínky pro získání titulu Český veteránšampion a tak jsem mu hned jela na UNII pro diplom.

DSCN1037 KV_ Karlovy_VaryPoslední výstavou byla opět klubová KCHBaPF 27. října v Hotelu Svornost v Praze. Přihlásila jsem Cenna, Emirate a naší nejstarší, American Ann, které v těch dnech bylo právě 15 let. Tady jsem hodně váhala, protože v říjnu přestála poměrně těžkou operaci, kdy jsme mohli jen doufat, že se z toho dostane. Ale její kondice se stále zlepšovala takže jsem jí nakonec na výstavu přihlásila a ona získala ve svých patnácti letech titul nejlepší veterán a krásný pohárek. Potlesk přítomných si více než zasloužila. Cenn byl tentokrát druhý stejně jako Emirate, ale konkurence byla hlavně ve třídě otevřené velmi silná (9 fen) a tak druhé místo a res.CAC je úspěch. A ještě jsme to zkusili v soutěži párů (Cenn a Emirate) a získali jsme 1. místo.

A tak vlastně celá výstavní sezona byla úspěšná, i když jsme s tím vůbec nepočítali. Ale hlavně, opět jsme se vrátili do atmosféry výstav, setkali se s přáteli, podívali se na místa, která máme rádi. Snad se nám to podaří i v r. 2013.